MARKALAR

5 OCTOBRE
Minimalist ve Etnik tarz seven Sophie Preffer mücevheri bir tılsım olarak görüyor. Onun koleksiyonları zarif ve rafine olarak tasarlanmış olup mine, 14 karat altın minik pırlantalar ile bezenmiş, zümrüt, turkuaz ve yakut ile zenginleştirilmiştir.
AMBAS
2000’lerin başında kurulan bu marka hoş ve zarif, doğal, organik ve el yapımı kumaşlardan yarattığı koleksiyonlar ile Akdeniz’in ve Doğu’nun bin yıllık ruhunu yakalayan hafif, transparan ve narin bir koleksiyon sunmaktadır. Sophie için diğer öne çıkan ilham kaynağı ise Amerikan sadeliğini en güzel yansıtan Jacqueline ve Lee Bouvier’dir. Onların yansıttığı dramsız feminenite ve sofistike duruş tasarımcı için çok geçerli bir durum sunmaktadır.
DA/DA
DA/DA Diane Ducasse savurganlıkları oldukça rafine olan Frida Kahlo, Gala Dali, ya da George Sand gibi kendilerini gardropları ile ifade eden kadınlardan ilham alan bir marka olarak karşımıza çıkıyor. DA/DA stili, kesimler, hacimler ve materyallerin seçiminde yumuşaklık ve modernliği birleştiriyor. DA/DA düğümleme, üst üste bindirme, renkler ve gerçek kenar bitişleri ile oynamayı seviyor.
DIEGA
İspanyol kültürüne çok aşık olan Carole Petit Diega markasını 10 sene önce yarattı. Koleksiyonun büyük bölümü Morocco’da üretiliyor. Desenler ve boyamalari lokaller tarafından yapılıyor. Kullanılmayan kumaşlar ise farklı Afrikalı hayır kurumlarına bağışlanıyor. Onlarda kendi patchwork aksesuarlarını yapıyorlar. Koleksiyonlar erkek ve el yapımı desenlerden ve vintage dokunuşlardan bir araya geliyor.
DRAGON
Craig Wright, Dragon çantalarının Tasarımcına gore her ürünün ayrı bir hikayesi ve yaşam enerjisi var. Markanın üretimi Hindistanda yapılıyor ve tasarımcısın uzmanlık alanı örme deri çantalar. Drangon çantaları bize yansıması dayanıklı, kullanılmış hissini vermesi ve antik bir görünümün olması.
FANOURAKIS
Lina Diamandopoulou Fanourakis, son 30 yıldır Fanourakis mücevher serisinin tüm koleksiyonunu tasarlayarak, üretim sürecini en ince ayrıntısına kadar izliyor. Şirketin atölyesinde küçük, ama çok özel bir kuyumcu ve mücevher ustası takımı ile çalışıyor. Yüksek son kuyumculuğun temel malzemelerini kullanarak, makyajın mantığını aşan ve doğrudan kalbe konuşan takıları tasarlıyor. Mizah ve profesyonellikle uğraşan tasarımları, etkileyici, samimi ve zamanında bakılmadığında yaratılan herhangi bir etki yaratmaya çalışmaz. Sonuç çok eşsiz ve çok seçkin bir “evren”.
FERNANDO JORGE
Sao Paulo’da eğitimini tamamlayan Fernando Jorge, Londra’ya taşınarak Central Saint Martins’de Mücevher Tasarımı master’ı yapmadan önce bir çok Brezilyalı mücevher markasının kilit pozisyonlarında çalıştı. İlk koleksiyonunu 2010 yılında koleksiyonerlerle buluşturan tasarımcı, elde ettiği başarının ardından Londra’da kendi markasını yarattı. Jorge’nin duyuları uyandıran enerji ve hareket yüklü tasarımlarının estetiği Brezilya kökenli. Yerel değerli taşlar ve minerallerle imzası haline gelen eşsiz kesimler ve narin altın zincir tasarımlarını bir araya getiren Jorge, mükemmel bir heykeltıraş zanaatkarlığında modern ve zarif mücevher koleksiyonlarını mücevher tutkunlarıyla buluşturuyor.
KATARINA MAKRIYIANNI
Girit’te sanatsal bir aileye doğmuş olan tasarımcın ailesi de ülkelerine ve mücevhere olan tutkularını Technima adlı butiklerinde birleştirmişler. Daha sonra Katerina kendi parçalarını üretmeye başlıyor. Her bir parçası elle emeği ile yapılan bu mücevherlerde gümüş, mine ve altın kullanılmaktadır. Tasarımcı kendi köküne sadık kalarak modern ve geometric estetiğe sahip koleksiyonlarını sevenleri ile buluşturmaktadır.
LAURA URBINATI
Milano da yaşayan tasarımcı (çok tanınmış modern sanat toplayıcı bir ailenin kızı) en meşhur olduğu alan her şeyin İtalya’da üretildiği muhteşem desenli koleksiyonlarıdır.
MARA HOFFMAN
Kurucusu Mara Hoffman Parson School of Design dan mezun olduktan sonra kurduğu markasında sürdürülebilirlik konusunu üretimden malzeme seçimine karar esas almaktadır. Kadın olmayı odak noktası yapan ve koleksiyonlarında renk uyumuna cok önem veren bu marka moda dünyasında bizi mutlu etmeye devam ediyor.
MARYSIA
Eski bir balerin olan ve sörf seven Polonya doğumlu tasarımcı Marysia Dobrzanska Reeves yarattığı lüks mayo/bikini markası özellikle havuz kenarında giymek için idealler. Daha çok bu şekilde tasarlanmışlar. 2009 yılında ilk defa lanse edilen marka da trend desenler ve siluetinizi en güzel şekilde gösterecek kesimlerden oluşmaktadır. Yarattığı tasarımlar modern, canlı ve çabasız görünüme sahipler.
MUUN
Muun markası Fransa’da tasarlanan el yapımı hasır çantaları ile son yıllarda çok moda! Kolesiyonlarında doğal kumaslar ile birleştirdiği zarif ve sofistike tasarımları büyük ilgi ile karşılanıyor.
NIKOS KOULIS
Mücevherleri New York’ta Bergdorf Goodman, Paris’te Montaigne Market ve Colette, Londra’da Matches, Moskova’da Tsum, Tokyo’da Restir, Miami’de Alchemist ve Dallas’ta Stanley Korshak gibi butiklerde satışa sunulan Koulis’in birbirinden özel tasarımları artık İstanbul’da. Koulis’in müdavimleri arasında, ödül törenlerinde ve önemli etkinliklerde eserlerini kullanan Rihanna, Madonna, Jennifer Lopez, Daphne Guinness gibi yıldızlar var.
SANTİMETRE
2009 yılında Tulya Madra tarafından Ayvalık’ta kurulan marka el yapımı porselenler üretmektedir. Midnight’a özel olarak tasarlanan renk kombinasyonları ise sitemizde de satışa sunulmaktadır.
SELIM MOUZANNAR
Sélim Mouzannar’ın parçaları, tasarımcının evrenini yansıtıyor. Osmanlı mimarisi ve eski Beyrut’un Art Deco, Beyrut koleksiyonunun keskin çerçevelerinde yaşamaktadır. Sélim Mouzannar’ın dokunuşu, “falamanki” kesiminin ustalığı ya da klasik bir Osmanlı takı geleneği olan gülle kesilerek tanınmaktadır. İstanbul koleksiyonunda, tekrarlanan bir tema olan yıldız, sembollerle yüklü tekil bir kişiliğe bürünüyor. Kuyumcunun deniz tutkusu, Hydra koleksiyonunun cabochons’daki safir kafirlerini canlandırıyor. Couture Design 2016 ödülünü kazanan imzalı Sélim Mouzannar parçası olan Amal kolyesinde, tasarımcının şiddet karşıtı ve dayanışma çabaları tekrarlanıyor.
SIBEL SARAL
Aslen İstanbullu olan, New York merkezli tasarımcı Sibel Saral uluslararası ilişkiler alanında MBA ve Parsons School of Design’dan dereceye sahiptir. Moda kariyerine Ralph Lauren de satın almacı olarak başlayan Saral, bu görevini çeşitli Avrupa moda evlerinde sürdürdü. New York’a döndükten sonra, 2009 yılında kendi markasını başlattı.
SILVIA FURMANOVICH
Ünlü bir Brezilyalı kuyumcu bir babanın kızı olarak dünyaya gelen Silvia Furmanovich kendi markasını 1997 yılında kurdu. Koleksiyonlarındaki ilham genel olarak geçmişi ve babasını izleyerek geçirdiği günlerin izlerini taşıyor. Diğer taraftan da kreasyonlarında geleneksel ve yenilikçi teknik ve tavırları görmek mümkün. Doğa Silvia’nın en büyük ilham kaynağı. Koleksiyonlarında altın ile birlikte fildişi, mercan, firuze, tahta ve değerli taşlar kullanmaktadır.
ULLA JOHNSON
Ulla Johnson New York çıkışlı bir marka olarak kısa sürede sadık ve global bir müşteri tabanı kazanarak özel baskılar, karmaşık nakışlar ve güzel terzilik ile eşanlamlı hale geldi. 2013 sonbaharında da ayakkabı koleksiyonunun tanıtımıyla birlikte, marka dünya çapında üretilen tüm ürün kategorilerini kapsayan koleksiyonlarını sunmaya devam etmektedir.
YVES SALOMON
100 yıllık geçmişi olan Yves Salomon u Türkiye ye ilk tanıdan Midnight Express markanın yeni kreasyonlarını da sunmaya devam ediyor. Kürk giyme konusuna modern ve farklı bir açı sunan marka, bu sektöre tutkulu yaklaşımı ile yeni koleksiyonları ile bizi şaşırtmaya devam ediyor.
Telefon: +90 212 263 21 11

SEPETİNİZ BOŞ